Virtuali realybė. Istorija

Virtualios realybės istorija nukelia mus į 1960 metus, kai kinematografas Morton Heilig, dabar vadinamas virtualios realybės tėvu, sukūrė pirmąjį virtualios realybės mechanizmą – Sensoramą. Šis virtualios realybės simuliatorius veikė naudodamas 3D vaizdus, kvapus, stereo garsą, vibruojančias kėdes ir vėjo gūsius.

Virtuali realybė - Morton Heilig

Virtuali realybė kasdien užima vis didesnę mūsų gyvenimo dalį. 2016 – 2017 daugybė kompanijų diena iš dienos kūrė naujienas virtualios realybės sritije. Milijonai žmonių išbandė virtualią realybę pirmą kartą, ir tai – tik pradžia. 2018 metais žadamas dar didesnis virtualios realybės bumas.

Tokioje produktų gausoje dažnas vartotojas gali išsigąsti ir pasimesti. Kad taip nenutiktų Jums trumpai apžvelkime virtualios realybės tendencijas.

Premium PC-Connected VR – Aukščiausios klasės VR akiniai (veikiantys su kompiuteriu)

HTC ir kiti žinomi prekiniai ženklai kuria VR akinius skirtus naudoti kartu su kitais įrenginiais (žaidimų konsolėmis ar galingais kompiuteriais). Jie patogūs naudoti. Turi vibruojančius pultelius ir begales papildomų priedų: keletos rūšių pultai, integruotas ekranas, ausinės – leidžia Jums giliai pasinerti į virtualiąją realybę.

Premium mobile VR – Aukštesnės klasės VR akiniai (mobiliesiems telefonams)

Tai – patobulintas akinių variantas. Telefonas įstatomas į tvirtesnį, plastikinį, dėklą, akiniai patogiai priglunda prie veido. Komplekte dažniausiai yra pultelis, kuris padeda perjungti video.

Cardboard – žemiausia klasė, popieriniai VR akiniai

Tai paprasčiausias ir pigiausias VR akinių tipas. Jie pagaminti iš kartono su pigiais lęšiais. Šis variantas puikiai tinka peržiūrėti 360 laipsnių nuotraukas ir video, tačiau tokie akiniai nėra patogūs, telefonas nesilaiko tvirtai, gali iškristi.