Virtuali realybė. Ką veikti virtualioje erdvėje?

Virtualios realybės akiniai tikrai nėra skirti vien žaidimams, kaip gali pasorodyti iš pirmo žvilgsnio. Štai keletas būdų kur bus panaudotos virtualios realybės galimybės:

Žaidimai

Žinoma, žaidimai yra plačiausiai išplėtota VR sritis. VR leidžia žaidimų dizaineriams nukelti žaidėjus į neįtikėtinas naujas erdves. Jie gali ištiesti rankas ir palieti juos supančius daiktus, apsižvalgyti aplink tiesiog pasukę galvą, nebereikės maigyti daugybės nepatogių mygtukų klaviatūroje ar žaidimų pultelyje.

VR žaidimai - Project Cars

Pramogos

Nuo Holivudo filmų iki tiesiogiai transliuojamų koncertų ir spektaklių ar specialiai kurtų muzikinių klipų. Klausysite, žiūrėsite, šoksite ant scenos kartu su atlikėjais.

VR - Paul McCartney koncertas

Menai ir dizainas

Jums nebereikės įsivaizduoti kaip kambarys atrodys nudažius jo sienas viena ar kita spalva. Taip pat galėsite stumdyti virtualius baldus ir augalus. Dizaineriai ir architektai jau dabar kuria virtualias objektų vizualizacijas, leidžiančias įsivaizduoti kaip jie atrodys realioje erdvėje.

VR menas ir dizainas

Mokymasis

Medicina, chemija, fizika, astronomija ir daugelis kitų dalykų: VR leidžia mokiniams tyrinėti pasaulį neišėjus iš klasės: jie gali keliauti į senovės Egiptą, pabandyti atlikti širdies operaciją ar keliauti į kosmoso platybes.

Turizmas ir tyrinėjimas

Virtualus turizmas – dar vienas nuostabus dalykas atsiradęs kartu su VR. Jūs galite pamatyti Paryžių, Marsą arba Negyvosios jūros dugną. Nesvarbu ar tai 360 laipsnių kamera nufilmuotas realus vaizdas ar kompiuteriu kurta 3D vizualizacija, per keletą sekundžių Jūs galite atsidurti netikėčiausiuose pasaulio kampeliuose.
Labai tikimės, kad jau greit ateis diena, kai VR pagalba galėsitme grįšti į savo atsiminimus ir vietas kuriose buvote, apsižvalgyti dar kartą ir pamatyti tai, ką galbūt pirmąjį kartą praleidote.

VR turizmas

Psihologija ir meditacija

VR gali tapti privačia erdve Jūsų mintims. Vieta – atsipalaiduoti ir pagalvoti. Tai taip pat gali būti puiki erdvė pajusti ir suprasti nepatogius dalykus. Jūs galite sužinoti kaip jaučiasi žmonės sergantys įvairiomis psihinėmis ligomis.

Įvairūs tyrimai parodė, kad VR įtraukia taip smarkiai, kad tai net gi galima naudoti kaip alternatyvą skausmą malšinantiems vaistams.

Nekilnojamas turtas ir apsipirkimas

Nusprendę įsigyti nekilnojamo turto kitame mieste ar valstybėje? Apžiūrėti dominantį būstą galėsite neišėję iš namų.
Kasdieną atsiranda vis daugiau internetinių rūbų parduotuvių, kurios siūlo pasimatuoti rūbus su VR akinių pagalba.

Tik nepamirškite grįžti į realybę!