Virtuali realybė – kas tai?

Vis dar nežinote kas ta virtuali realybė? Mes padėsime Jums tai suprasti!

Taigi kas ta virtuali realybė? Jau vaikystėje supratome, jog visi žmonės turi penkis jutimus – skonis, kvapas, rega, klausa ir lytėjimas. Tai yra išoriniai jutiminiai organai. Iš tikrųjų žmogus turi ir kitus, vidinius ir taip akivaizdžiai nematomus jausmus, tokius kaip pavyzdžiui pusiausvyra. Tokie paslėpti mūsų pojūčiai sukuria itin platų informacijos srautą į mūsų smegenis ir padeda mums plačiai suvokti aplinkinį pasaulį. Visą mus supančią aplinką mes suvokiame per jausmų visumą. Todėl visas mus supančios realybės suvokimas yra mūsų pojūčių bei smegenų derinys. Ir kai mūsų jutiminiams organams pateikiama sumodeliuota tikrovė, nors ji sukurta kompiuteriu ir nėra reali, visas mūsų kūnas priima šią versiją kaip tikrąją realybę. Tikriausiai tap ir būtų galima trumpai pasakyti kas ta virtuali realybė.

Trumpai tariant, mūsų kūnui pateiktas kompiuterinis virtualios aplinkos modelis ir yra virtuali realybė, kurią mes tyrinėjame jutiklių ir tam pritaikytų pultelių pagalba.

Žemiau pateikiame Jums 12 virtualios realybės faktų, kurie padės suprasti kas ta virtuali realybė.

1. Vaikai – ne vieninteliai žmonės, kuriems patinka virtuali realybė

Tiek Z, tiek Y kartos yra pamišę dėl virtualios realybės technologijos, tačiau ir praėjusio šimtmečio kartoms tai yra labia įdomu. Pasak Greenlight VR ir Touchstone Research įmonių atliktų tyrimų, 64 % praėjusio amžiaus žmonių labai teigiamai atsiliepia apie virtualią realybę.

2. Pagrindiniai prekių ženklai jau investuoja į VR

Forbes žurnalo vertinimu apie 75 procentus pasaulio vertingiausių prekinių ženklų sukūrė tam tikrą virtualios realybės ar papildytos realybės patirtį klientams bei darbuotojams arba jie patys kuria šias technologijas. Atsižvelgiant į tai, kad šis tyrimas buvo atliktas 2015 m. spalio mėn., šiai dienai šis skaičius yra gerokai didesnis.

3. Virtuali realybė greitai nebebus labia brangi

Teiginiai, kad kurti virtualios realybės technologiją yra visada labai brangu, dažniausiai pateikiami iš įmonių, norinčių kuo daugiau uždirbti iš virtualios realybės produktų. Tiesa, nors kai kurie virtualios realybės produktai gali būti brangūs, tačiau taip yra ne visada. Kaip ir dauguma dalykų, virtualiosios realybės produkto kaina labai priklauso nuo projekto apimties. Didelės kompanijos gali investuoti į šią technologiją šimtus tūkstančių dolerių. Tačiau kai kurios bendrovės, pvz., YouVisit, kuria virtualia realybe paremtus produktus su nedideliu biudžetu.

4. Virtuali realybė buvo sukurta 1987 metais

Nors VR įkvepianti patirtis atsirado maždaug prieš keletą dešimtmečių, faktinė sąvoka, kurią šiandien dauguma žmonių naudoja jos apibūdinimui, yra gana nauja. 1987 m. Jaron Lanieras sukūrė virtualios realybės sąvoką ir nuo tada ši technologija buvo intensyviai kuriama.

5. Virtuali realybė nekeičia realaus gyvenimo

Su virtualios realybės sistema galima patirti nuostabių akimirkų. Tiesą sakant, tai yra tokia tikroviška patirtis, kad jūs beveik jaučiatės, tarsi lankotės kitoje vietovėje arba iš tikrųjų dalyvaujate tam tikrame veiksme. Bet pagrindinis žodis šiame sakinyje yra “beveik”. Virtuali realybė nėra skirta pakeisti realųjį gyvenimą, jos paskirtis jį patobulinti. Vienas iš geriausių pavyzdžių yra tai, kaip kelionių pramonė naudoja virtualią realybę. Lankytinoms vietoms ir viešbučiams parodyti, virtualioji realybė yra tikrai puikus įrankis, leidžiantis potencialiems klientams sužinoti, ką būtų galima aplankyti ar kokį kambarį užsisakyti.

6. Kai kurios geriausios programos nieko bendro neturi su žaidimais

Paprastai, kai žmonės galvoja apie virtualią realybę, jie galvoja apie kompiuterinius žaidimus. Tai yra labai neteisingas požiūris, nes vienos iš geriausių ir labiausiai įdomių virtualios realybės projektų neturi nieko bendra su kompiuteriniais žaidimais. Yra virtualios realybės kelionių patirtis, pavyzdžiui Google Eart VR. Taip pat kuriami virtualiosios realybės dokumentiniai filmai, kurių jau galima rasti Youtube platformoje.

7. Google kurtas Cardboard pradžioje buvo tik šalutinis projektas

Google Cardboard platformą sukūrė David Coz ir Damien Henry. Du inžinieriai šį projektą sukūrė kaip dalį Google naujovių paleidimo programos, kurioje inžinieriai skatinami 20 % darbo laiko skirti juos dominantiems projektams. Laimei, Google palaikė šį projektą, ir Google Cardboard dabar yra viena iš didžiausių virtualios realybės technologijų.

8. Virtuali realybė turi investicijų grąžą

Nors šiandien atrodo, kad virtuali realybė jau yra seniai, tačiau iš tiesų ji vis dar yra santykinai nauja technologija. Dėl to kai kurios įmonės kėlia klausimą, ar virtuali realybė iš tikrųjų yra naudinga. Iš tiesų tai yra naudinga, nes virtuali realybė jau įrodė teigiamą investicijų grąžą. Didžiosios Britanijos kelionių kompanija “Thomas Cook” pranešė, kad 190 % padidino kelionių į Niujorką pardavimus, siūlydamos virtualios realybės patirtį mieste savo parduotuvėse. “Amnesty International” pranešė apie 16 % išaugusias piniogines perlaidas VR technologija paremtiems projektams.

9. Sveikatos priežiūra yra didelė niša virtualios realybės technologijai

Nuo diagnozės ir gydymo iki sunkių chirurginių procedūrų praktikos. Sveikatos priežiūros įstaigos vis dažniau įtraukia virtualią realybę į daugelį sričių. Perkėlus diagnostinius vaizdus iš ultragarsinių tyrimų, sveikatos priežiūros specialistai gali naudoti programinę įrangą 3D virtualių modelių kūrimui, kad padėtų chirurgams nuspręsti, kokios geriausios chirurginių pjūvių vietos ir pasirengti operacijai.

10. JAV vyriausybė taip pat mėgsta VR

Tiek NASA, tiek JAV kariuomenė investuoja į virtualiąją realybę. NASA naudoja šią technologiją inžinierinių įrenginių, kuriuos jie siunčia į kosmosą, išbandymui. Naudodamiesi “virtualios realybės akiniais ir judesio jutiklių įranga, NASA inžinieriai kuria būdus, kaip valdyti robotinę ranką su žemėje esančio operatoriaus atliekamais gestais.

Kariuomenė naudoja VR, kad paruoštų ir apmokytų kareivius, kol jie nėra dislokuoti karštuosiuose taškuose. Modeliuojami scenarijai suteikia komandoms galimybę išdirbti kovos scenariojus, kad jie būtų geriau pasirengę bet kokiems netikėtumams mūšio lauke ir galėtų išvengti chaoso.

11. Virtualios realybės kelionės beprotiškai kyla į viršų

Kas nenorėtų pavaikščioti Venecijos gatvėse arba pabėgti į atogrąžų klimatą ypač speiguotą žiemą? Kai kurie keliautojai teigia, kad jie gali iš dalies patenkinti kelionių poreikį virtualioje realybėje. 2015 m. rudenį “Marriott” pasigyrė savo galimybėmis gabenti klientus iš Londono į Maui per 90 sekundžių virtualios realybės technologijos pagalba. Kampanijos idėja buvo ta, kad žmonės susidomėtų kelione ir užsisakytį “Marriott” viešbutį. Nuo to laiko “Hilton”, “Renaissance” ir daugelis kitų pasielgė taip pat.

12. Nėra vieno asmens išradusio virtualios realybės technologiją

Virtualios realybės entuziastai negali įvardint vieno asmens, kuris yra labiausiai prisidėjęs prie VR technologijos kūrimo. VR kūria daugelis žmonių. Yra mažiausiai penki žmonės, kurie gali pareikšti pretenziją į šį titulą: Morton Heilig, Jaron Lanier, Douglas Engelbart, Ivan Sutherland ir Myron Krueger. 

Kodėl virtualios realybės žaidimų erdvė Kaune?

Virtualios realybės žaidimų ir pramogų erdvė VrMatrica kviečia Jus pasinerti į virtualiąją realybę, kitaip vadinamą tiesiog VR. Virtuali realybė tai geriausia dovana Jūsų artimiesiems, draugams, vaikams ir geriems bičiuliams. VrMatrica yra jauki erdvė, leidžianti žmonėms išmėginti VR patirtį. Pas mus jūsų netrikdys pašalinių žmonių žvilgsniai, Jūs jausitės laisvai tarsi namuose ir galėsite mėgautis VR galimybėmis tik savo draugų ir rate. Tai iš ties žymiai geriau nei kokiame nors prekybos centre esančiame VR simuliatoriuje. Mes turime ir papildomą patalpą su stalo futbolu, kurioje Jūs galėsite vaišintis savo atsineštais užkandžias ar tiesiog suvalgyti gimtadienio šventės tortą.  Jauskitės patogiai! Rezervuokite laiką jau dabar.

Tortas virtuali realybe VrMatrica Gimtadienio šventė virtuali realybė virtuali realybė kambarys gimtadieniuiStalo futbolas virtuali realybė

 

 

 

 

Laukiame Jūsų!