Virtualios realybės potencialas

Virtualios realybės sąvoka išplaukia iš “virtualios” ir “realybės” apibrėžimų. Sąvoka “Virtualus” yra galimas arba turintis pasireikšti tam tikromis sąlygomis, o realybė” yra tai, ką mes patiriame kaip žmones. Taigi terminas “virtualioji realybė” iš esmės reiškia “artėjimą prie realybės”. Tai, žinoma, gali reikšti bet ką, bet paprastai tai reiškia konkrečią realybės emuliacijos rūšį.

Mes pasaulį suvokiame per mūsų jausmus ir suvokimo sistemas. Mokykloje visi sužinojome, kad turime penkis jausmus: skonį, prisilietimą, kvapą, regėjimą ir klausą. Tačiau tai tik mūsų akivaizdžiausi jausmo organai. Tiesa ta, kad žmonės turi daug daugiau jausmų nei tai, pavyzdžiui, pusiausvyros jausmas. Šie kiti sensoriniai jutimai, taip pat tam tikras specialus jutimo informacijos apdorojimas mūsų smegenyse užtikrina turtingą informacijos srautą iš aplinkos į mūsų smegenis. Viskas, ką mes žinome apie mus supančią aplinką, ateina per mūsų jausmus. Kitaip tariant, visa mūsų realybės patirtis yra tiesiog jutiminės informacijos ir mūsų smegenų suvokimo mechanizmų, skirtų šiai informacijai apdoroti, derinys. Taigi jei jūsų jutimo organai gauna parengtą informaciją, jūsų reakcija į tai taip pat pasikeičia. Jums pateikiama realybės versija, kurios iš tikrųjų nėra, tačiau iš jūsų perspektyvos ji suvokiama kaip tikra. Tai ir būtų galima vadinti kaip virtualią realybę.

 

Taigi, apibendrinant, virtualioji realybė reiškia, kad mūsų jutimo organams yra pateikiama kompiuteriu sukurta virtualioji aplinka, kurią mes galime tyrinėti tam tikru būdu.

Techniniu požiūriu…

Atsakymas “Kas yra virtualioji realybė” technine prasme yra tiesioginis. Virtualioji realybė yra terminas, naudojamas apibūdinti erdvinę kompiuterinę aplinką, kurią asmuo gali ištirti ir su ja bendrauti. Tas asmuo tampa šio virtualaus pasaulio dalimi arba yra panardintas į šią aplinką ir tuo metu jis gali manipuliuoti objektais bei atlikti veiksmus.

Kaip įgyvendinama virtualioji realybė?

Daug kur yra kalbama apie istorines ankstyvos virtualiosios realybės formas, iš tikrųjų šiandien virtualioji realybė paprastai įgyvendinama naudojant kompiuterines technologijas. Tam naudojamos įvairios sistemos, pvz., Virtualios realybės akiniai ir specialūs pulteliai su vibro funkcija. Kartu jie veikia mūsų pojūčius, kad būtų sukurta realybės iliuzija.

Tai yra sudėtingiau, nei skamba, nes mūsų pojūčiai ir smegenys vystosi, kad suteiktų mums smulkią ir sinchronizuotą informaciją apie supančią aplinką. Jei kas nors yra net šiek tiek, mes galime paprastai pasakyti. Virtualios realybės technologija turi atsižvelgti į mūsų fiziologiją. Pvz., Žmogaus regėjimo laukas nėra plokščias. Mes matome apie 180 laipsnių kampu, nors ne visada sąmoningai suprantame savo periferinę viziją. Kai jūsų akys ir vestibuliarinė sistema jūsų ausyse gauna skirtingą informaciją, tai gali sukelti judesių sutrikimus, panašiai kaip kai kuriems žmonėms tai nutinka keliaujant laivu arba kai jie skaito automobilyje. Virtuali realybė suderina aparatūrą, programinę įrangą ir žmogaus sensorinę sistema, o tai padeda žmogui jaustis taip lyg būtum kitame pasaulyje.

Kodėl reikia virtualios realybės?

Tai yra tikrai nereali patirtis! Kam reikalinga virtualios realybės plėtra? Pramogų sfera yra savaime suptantama. Kino filmai ir vaizdo žaidimai yra geri pavyzdžiai. Pramogų industrija yra milžiniška, o vartotojai visada nori kažko naujo. Virtuali realybė turi ir daugybę kitų rimtų panaudojimo galimybių. Virtualiai realybei yra daugybė panaudojimo sričių, tokių kaip: architektūra, sportas, medicina, pramogos, menas ir pan.

virtuali-realybe-architektūra

Virtuali realybė sukuria naujų ir įdomių atradimų šiose srityse, kurios daro įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui. Kuriant kažką kas yra pernelyg pavojinga, brangu arba sudėtinga – tai virtualios realybės potencialas. Nuo praktikantų, karo pilotų iki medicinos chirurgų – virtualioji realybė leidžia mums imtis virtualių pavojų, norint įgyti patirties. Kadangi virtualios kaina mažėja ir tampa vis labiau prieinama, galima numanyti, kad rimtesni panaudojimo atvejai, pvz., švietimui, mokslui ir pan., dažnės. Virtuali realybė ir jos pusserė papildyta tikrovė galėtų iš esmės pakeisti mūsų sąsają su mūsų skaitmeninėmis technologijomis. Tęstinė virtualios realybės tendencija yra humanizuoti mūsų kompiuterines technologijas.

virtuali-realybe-medicinoje

Virtuali realybe padeda medicinoje

Virtualios realybės sistemų ypatybės

Yra daug skirtingų virtualios realybės sistemų tipų, tačiau jie visi turi tas pačias savybes kaip ir galimybė leisti asmeniui matyti trimačius vaizdus. Šie vaizdai atrodo kaip tikras pasaulis. Be to, jie keičiasi, kai žmogus juda aplink savo aplinką, kuri atitinka jų regėjimo lauko pokyčius. Tikslas yra begalinis žmonių galvos ir akių judesių jungimas ir tinkamas atsakas, pvz., suvokimo pasikeitimas. Tai užtikrina virtualios aplinkos realumą ir malonumą. Virtuali aplinka turėtų pateikti reikiamus atsakymus – realiuoju laiku, kai asmuo tiria aplinką. Problemos kyla, kai tarp asmens veiksmų ir sistemos atsako yra vėlavimas, kuris sutrikdo jų patirtį. Asmuo suvokia, kad jis yra dirbtinėje aplinkoje ir atitinkamai koreguoja savo elgesį, dėl ko susidaro mechaninė sąveika. Siekiama sukurti natūralią, laisvą sąveikos formą, kurios rezultatas bus įsimintinas patyrimas.

virtuali realybė sportas

Sportas virtualioje realybėje

Santrauka

 

Virtuali realybė yra virtualios aplinkos sukūrimas mūsų jausmams tokiu būdu, kad mes pasijustume taip, lyg mes ten tikrai būtume. Šiam tikslui pasiekti naudojama daugybė technologijų ir tai yra techniškai sudėtingas veiksnys, kuris turi atspindėti mūsų suvokimą ir pojūčius. Ji pritaikoma tiek pramogoms, tiek rimtiems darbams. Technologija tampa vis pigesnė ir plačiau paplitusi. Galime tikėtis, kad ateityje bus daug novatoriškesnių technologijų panaudojimo būdų ir tai yra pagrindinis tikslas dėl ko yra dirbama su virtualios realybės technologijomis.